PIC16LF74-I/PTG datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    PIC16LF74-I/PTG
  • Описание
    Microchip Technology PIC16LF74-I/PTG Connectivity: I??C, SPI, UART/USART Core Processor: PIC Core Size: 8-Bit Data Converters: A/D 8x8b Eeprom Size: - Number Of I /o: 33 Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Oscillator Type: External Package / Case: 44-TQFP, 44-VQFP Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT Program Memory Size: 7KB (4K x 14) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 192 x 8 Series: PIC?® 16F Speed: 20MHz Voltage - Supply (vcc/vdd): 2 V ~ 5.5 V Product Category: 8-bit Microcontrollers - MCU RoHS: yes Core: PIC Data Bus Width: 8 bit Maximum Clock Frequency: 20 MHz Data RAM Size: 192 B On-Chip ADC: Yes Operating Supply Voltage: 2 V to 5.5 V Maximum Operating Temperature: + 85 C Mounting Style: SMD/SMT A/D Bit Size: 8 bit A/D Channels Available: 8 Interface Type: I2C, SPI, USART Minimum Operating Temperature: - 40 C Number of Programmable I/Os: 33 Number of Timers: 3 bit Processor Series: PIC16 Supply Voltage - Max: 5.5 V Supply Voltage - Min: 2 V